O Nama

HRVATSKO PLANINARSKO DRUŠTVO  ZAPREŠIĆ

HPD“ ZAPREŠIĆ“ osnovano je 19.05.2005. godine.
U proteklih 12 godina djelovanja Društvo je imalo niz izleta posjetivši pri tom sve hrvatske planine, njihove najviše vrhove kao i mnoge planinarske destinacije u Sloveniji, Durmitor, Subru i Orjen u Crnoj Gori, Dolomite i sv.Bernard (Italija-Švicarska) te velik dio BiH i najviši vrh Balkana Musalu.
Organizirali smo planinarske škole za odrasle te jednu za djecu. Svake godine održavamo desetke edukativnih predavanja i projekcija s atraktivnih izleta.
Pri radu HPS-a održavamo markiranu stazu Podsused-Kameni svati.
U 2016.godini imali smo 158 članova od kojih su neki dobitnici priznanja HPS-a za
ostvarene rezultate po broju posječenih vrhova i planinarskih kuća .
Organiziramo izložbe fotografija naših članova .
Uredili smo i održavamo sklonište u zaprešićkoj šumi otvoreno za sve ljubitelje prirode.
Naši tradicionalni pohodi su Dan Društva u svibnju, Dan grada Zaprešića i svjetski dan pješačenja u listopadu te Linekov pohod u studenom.

Trasirali smo nekoliko staza u okolnim šumama od kojih je jedna “Staza daždevnjaka”, dužine 4 sata ili 13,5 km.

Surađujemo sa susjednim planinarskim društvima , a Povelje prijateljstva smo potpisali
sa PD „Pogorelica“ iz Kiseljaka (BiH) te HPD „Malačka“ iz Kaštela.

Volite li prirodu, planine, druženje i zdrav način života pridružite nam se.

[mappress mapid=”2″]